تبلیغات

شکاف مقعد

۰

شباهت شقاق و همورویید بسیار سطحی است .همورویید عبارتست از وریدهای متورم .برعکس،شقاق نوعی زخم یا ترک پوست است ،که درست در یک نقطه همیشگی ایجاد می گردد.

شکاف مقعد

شقاق شباهت زیادی به همان ترک های دردناکی که گاه در گوشه های دهان ایجاد می گردند دارد . هر دو مورد در جایی که پوست به لایه مخاطی ملحق می شود اتفاق می افتند

درمان زخم داخل مقعدی

در مورد مقعد شایع ترین علت ایجاد شقاق ،عبور مدفوع حجیم و سفت است .اگر به شقاق دچار باشید حتما می دانید که این زخم ها ی کوچک می توانند زندگی ،یا حداقل زندگی در هنگام نشستن را به کامتان تلخ کنند .

این زخم ها می سوزنند تیر می کشند و اغلب خونریزی می کنند .در اینجا کارشناسان به شما می گویند که چگونه می توان هرچه سریع تر علت اصلی این مشکل را یافت.

خوردن الیاف گیاهی و مایعات

جلوگیری از سفت شدن مدفوع با خوردن الیاف گیاهی و مایعات دهانه مقعد هرگز برای تطبیق و سازگاری ،خروج مدفوع حجیم و سفت طراحی نشده است. به طور کلی ماحصل رژیم غذایی غربی که فاقد الیاف گیاهی کافی است .سفت شدن شدید مدفوع و عبور دشوار ان از مقعد و ایجاد ترک و در نتیجه بروز شقاق و همورویید است.

راه حل درمان شکاف مقعد چیست؟

درمان درد مقعدی :رژیم غذایی خود را طوری تغییر دهید که مملو از الیاف گیاهی و مایعات که باعث نرم شدن مدفوع و سهولت اجابت مزاج می گردند ،باشد .

مصرف بیشتر میوه ها ،سبزی ها و انواع حبوبات ،هم چنین نوشیدن ۶تا ۸ لیوان آب در روز ،بهترین درمان و اقدام پیشگیرانه است که برای شقاق مقعد می توان از آن بهره جست .

همین که مدفوع نرم و انعطاف پذیر شود ،شکاف های مقعد خود به خود رو به بهبود می روند.

استفاده از ژل های هیدرو کربنی

مصرف بیشتر الیاف گیاهی موجب نرم شدن مدفوع خواهد شد.اما می توانید با استفاده از ژل های نرم کننده ،قبل از اجابت مزاج نیز از مقعد محافظت نمایید .گذاشتن مقداری ژل هیدرو کربنی در عمق ۱٫۵ سانتی متری مقعد می تواند به خروج مدفوع بدون وارد امدن صدمه بیشتر کمک کند.

آغشته کردن مقعد به پودر تالک

درمان زخم های مقعدی :  زخم های مقعدی را زیر دسته توده های ناحیه تناسلی به شمار می اورند و بایدبه موقع درمان شوند.پس از هر بار استحمام یا اجابت مزاج از پودر بچه استفاده نمایید .با این کار مقعد همواره خشک نگه داشته شده و در نتیجه در طول روز کمتر دچار سایش می گردد.

+ نوشته شده توسط Sanateshargh2018 در ، بدون بازدید ، بدون دیدگاه
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر