تبلیغات

راه اندازی فست فود درمرکز خرید

۰
 

راه اندازی فست فود در مراکز خرید : اگر در این فکر هستید که رستوران خود را در یک مرکز خرید احداث نمائید، باید کارهای دیگری هم انجام دهید؛ از مرکز خرید مورد نظرتان بازدید نموده و ببینید در حال حاضر چه فروشگاه هایی در آنجا وجود دارند و چه مغازه های جدیدی قرار است احداث شوند آیا از نظر اقتصادی راه اندازی فست فود در مکان مورد نظر مقرون به صرفه می باشد آیا بازار هدف دارد؟ پس از پاسخ اقدام به راه اندازی فست فود در مرکز خرید نمایید.

راه اندازی فست فود درمرکز خرید
راه اندازی فست فود درمرکز خرید : باعث ایجاد کسب و کار پر رونقی می شود. مراکز خرید بزرگ همواره یک گزینه مناسب برای صاحبان فست فود و رستوران ها به شمار می‌آیند. زیرا میزان رفت و آمد مردم به آنها می تواند تضمین کننده مشتری و سودآوری رستوران باشد.
راه اندازی فست فود یا فودکورت در یک مرکز خرید
اگر شما به فکر راه اندازی فست فود یا فودکورت در یک مرکز خرید می باشید،موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید:
 • متر مربع. راجع به متراژ مغازه هایی که می توانید اجاره نمائید و هم چنین نرخ قیمت آنها تحقیق کنید.
 • موقعیت مکانی فروشگاه های بزرگ را تعیین کنید. مانند کاری که برای فروشگاههای پیاده رویی انجام می دادید، در مرکز خریدهای بزرگ هم سعی کنید مکان فروشگاههای بزرگتر، مانند فروشگاههای زنجیره ای را پیدا نمائید. داشتن یک مغازه در نزدیکی چنین فروشگاههایی سود زیادی برای شما به همراه دارد.
 • از راهروهای بن بست دوری کنید. معمولا مشتری ها تمایل ندارند به فروشگاههایی بروند که در انتهای راهرو قرار دارند.
 • امروزه بسیاری از مراکز خرید دارای قسمت فود کورت هستند (فضایی که در آنجا انواع و اقسام غذاهایی که سریع آماده می شوند، سرو می گردد و دارای میز وصندلی هایی برای نشستن عموم است). سعی کنید رستوران خود را در یکی از این مناطق احداث نمائید. توجه داشته باشید این کار ممکن است باعث ایجاد محدودیت هایی در کارتان شود. محیط کاری فود کورت ها معمولا کوچک می باشد و در نتیجه به علت محدودیت فضایی و کمبود تجهیزات غالبا افراد مجبور می شوند که لیست غذاهای خود را کمتر کنند و طبیعتا این مسئله روی مقدار فروش و سودتان تأثیر می گذارد.

راه اندازی فست فود درمرکز خرید

داشتن اطلاعات کامل پیرامون شرایط داشتن غرفه فست فود در یک مرکز خرید
 • طراحی داخلی مرکز خرید
 • راهنمای قراردادها
 • نقشه تأمین برق ساختمان
 • اطلاعات اطفای حریق ساختمان
 • مجوزهای ساختمان
 • قوانین اداره بهداشت
 • مجوزهای کاری
 • نحوه تخلیه زباله
 • خطوط ارتباطی
 • امنیت
شرایط اجاره در مزکز خرید را بررسی کنید
درمورد مقدار و شرایط اجاره با مسئول مرکز خرید گفتگو کنید.علاوه بر اجاره، مسئول مرکز خرید ممکن است خواهان درصدی از درآمد یا سود شما باشد.همچنین ممکن است ناچار باشید هزینه‌هایی برای سیستم امنیتی و سایر خدمات بپردازید.داشتن قرارداد با مدت زمان طولانی‌تر این شانس را به رستوران یا فست فود شما میدهد که در میان مشتریان بهتر شناخته شوید.ولی در عین حال ممکن است مبلغ قرارداد اجاره بیشتر باشد.

راه اندازی فست فود درمرکز خرید

افتتاحیه بزرگ برای فست فود

خود را برای یک افتتاح بزرگ آماده نمایید. در روز افتتاحیه، مشتریان به فست فود یا رستوران شما می‌آیند تا غذاها و نوشیدنی‌ها و سایر غذاهایی که شما ارائه می دهید را امتحان کنند و حال و هوای رستوران شما را تجربه نمایند.

انتخاب منو و غذاهای فست فود

یک رستوران می تواند انواع غذاها اعم از غذاهای دریایی، غذا های ملل، غذاهای سنتی، فست و فود ها  ارائه نماید با این حال از آنجا که شما تصمیم خود را برای راه اندازی یک فست فود گرفته اید تقریبا غذاهای منو شما معلوم است.

منوی متفاوت در فست فود

با این حال رستوران های فست فود نیز منو های متفاوتی دارند. به عنوان مثال برخی از فست فود های کوچک تنها به فروش فلافل می پردازند و یا برخی از آنها به فروش پیتزا یا ساندویچ های سرد می پردازند. هر کدام را که انتخاب می کنید این را در ذهن داشته باشید که باید یک غذای با کیفیت ارائه نمایید، در غیر این صورت مشتری برای بار دوم به شما مراجعه نخواهد کرد و در آخر امکان ورشکستی وجود دارد. حتما در انتخاب منو منطقه و ذائقه مردم آنجا را در نظر بگیرید. غذا هایی را انتخاب کنید که بسیار سریع پخت شود و از طرفی دیگر تهویه مناسبی برای طبخ غذا داشته باشید.

فست فود شاپ

شرکت فست فود شاپ  همراه شما عزیزان از صفر تا صد راه اندازی فست فود در مرکز خرید خواهد بود لطفا برای مشاوره و راه اندازی و همچنین داشتن اطلاعات راه اندازی فست فود با ما در ارتباط باشید

 

نکاتی پیرامون مکان مناسب راه اندازی فست فود

مکان رستوران فست فود بسیار مهم می باشد به این معنی که اگر شما بهترین غذا را هم ارائه کنید با این حال اگر مکان رستوران فست فود شما در جای خلوتی باشد و دید خوبی نداشته باشد به احتمال زیاد مشتری دلخواه را ندارید.

مکان رستوران را جایی انتخاب کنید که رفت و آمد زیادی داشته باشد و نزدیک به مراکز خرید، بازار ، دانشگاه و جاهای شلوغ باشد. در آخر به این نکته هم توجه کنید که قیمت اجاره و خرید زمین در این مناطق به مراتب بالاتر از مناطق دیگر می باشد.

یکی از مواردی که باید در انتخاب مکان رستوران و فست فود در نظر داشته باشید، جای پارکینگ ماشین و مسائلی مانند طرح ترافیک و  می باشد.

مکان رستوران بر قیمت گذاری غذاها و نوع غذایی که برای فروش انتخاب می کنید نیز بسیار تاثیر گذار است. به عنوان مثال از ساندویچ های گران قیمت (و کیفیت عالی) شاید جلوی یک مدرسه استقبال نشود.

+ نوشته شده توسط Sanateshargh2018 در ، یک بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: تجهیزات فست فود شاپ، تجهیزات رستوران، فست فود شاپ
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر