تبلیغات

اسباب بازی های مناسب برای کودکان چهار تا پنج ساله

۰

کودکان چهار تا پنج ساله شیطنت بیشتری نسبت به سال های قبلی دارند و به دایناسورها، اژدها و قهرمانان علاقه مند می شوند و اغلب در تخیلشان خشونت هست. کودکان در این سن احساسات سفت و سختی دارند یعنی یا چیزی را خیلی دوست دارند یا از چیزی متنفرند. کودکان چهار و پنج ساله می‌توانند ادا دربیاورند، شعرهای خنده‌دار بخوانند و در کل با بازی خود را سرگرم‌ کنند.

اسباب بازی های مناسب برای کودکان چهار تا پنج ساله: شما با کودکی رو به رو هستید که گفته شده ، بهترین ایام زندگی کودک و بهترین وقتی است که پدر و مادر می توانند با کودک خود وقت بگذرانند و از کنار هم بودن لذت ببرند.کودکان چهار تا پنج ساله شیطنت بیشتری نسبت به سال های قبلی دارند و به دایناسورها، اژدها و قهرمانان علاقه مند می شوند و اغلب در تخیلشان خشونت هست. کودکان در این سن احساسات سفت و سختی دارند یعنی یا چیزی را خیلی دوست دارند یا از چیزی متنفرند. کودکان چهار و پنج ساله می‌توانند ادا دربیاورند، شعرهای خنده‌دار بخوانند و در کل با بازی خود را سرگرم‌ کنند.

کودکان چهار و پنج ساله عاشق تحرک است و فعالیتهای فیزیکی شان نسبت به قبل آشکارا افزایش یافته است.وقتی کار تازه ای یاد می گیرند ، بی نهایت احساس غرور می کنند.

در این سنین کودکان علاقه مند به یادگیری حروف و اعداد هستند.

کودک در سنین چهار تا پنج سالگی زمانی که با بازی های ساختنی بازی می کند واقعاً از تخیلشان استفاده می‌کنند. این بازی به آن‌ها کمک می‌کند تا شکل، اندازه، تعداد، تعادل و شباهت ها و تفاوت ها را یاد بگیرند

چه اسباب بازی هایی مناسب کودکان چهار تا پنج ساله هستند؟

بچه ها در این سن دوست دارند از وسایلی برای ساختن کاردستی استفاده کنند. وسایلی مثل مداد، مداد رنگی، ماژیک، قلم، قیچی چسب و سایر وسایل نقاشی، از این قبیلند. واگن های کوچک، دوچرخه و توپ نیز جزو وسایل محبوب کودکان در این سن محسوب می شود. بچه ها در این سن از بازی های مختلفی لذت می برند. آنها می توانند از وسایل ساده و ایمنی مثل ذره بین یا چراغ قوه استفاده کنند و با آنها بازی های جالبی را انجام دهند. بچه ها همچنین از بازی کردن با الگو و ساختن چیزهای مختلف لذت می برند. بچه ها در این سن از تلویزیون و دوستانشان الگو می گیرند و دوست دارند هر چیزی را که می بینند، بخرند

.

وقتی برای کودک تان زیاد اسباب بازی می خرید، همه ی آنها را در دسترس کودک قرار ندهید تا خلاقیت او کم شود. اگر کودک اسباب بازی های زیادی داشته باشد، همیشه با آنها به یک ترتیب بازی می کند و دیگر نمی تواند از خلاقیت خودش استفاده کند. اسباب بازی هایی برای بچه ها بخرید که خلاقیت آنها را تقویت کند و آنها بتوانند به روشهای مختلفی از آن اسباب بازی استفاده کنند، به جای این که اسباب بازی های پلاستیکی بخرید که روی آنها نقاشی شده است، اسباب بازی بخرید که کودک خودش بتواند روی آن نقاشی بکشد؛ در این صورت کودک می تواند از خلاقیت خودش استفاده کند.

وقتی اسباب بازی جدیدی برای کودک تان می خرید، او چند هفته ای به شدت به آن علاقمند است ولی بعد از مدتی آن را کنار می گذارد. شاید شما برای خرید آن اسباب بازی وقت و هزینه زیادی صرف کرده باشید ولی این کار کودکتان دلایل مختلفی دارد. شاید او بعد از این که کار کردن با آن اسباب بازی را یاد گرفته از آن خسته شده، شاید او به روش های مختلفی با آن اسباب بازی کار کرده و از آن خسته شده. شاید بازی کردن با آن اسباب بازی برای کودک سخت بوده و او نمی توانسته به راحتی با آن بازی کند.


وقتی برای کودکتان اسباب بازی جدیدی می خرید و او خیلی با آن بازی نمی کند، اسباب بازی اش را در یک کشو بگذارید. وقتی اسباب بازی خاصی جلوی چشمان کودک نباشد، او آن را فراموش می کند و زمانی که دوباره آن را به کودک می دهید، احساس می کند که یک اسباب بازی جدید به او داده اید و به آن علاقمند می شود. علایق و نوع بازی های کودک دایم در حال تغییر کردن است، بنابراین با این کار می توانید دوباره از آن اسباب بازی قدیمی استفاده کنید

+ نوشته شده توسط Sanateshargh2018 در ، بدون بازدید ، بدون دیدگاه
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر